TELEKOMÜNİKASYON MÜHENDİSLERİ DERNEĞİ
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Genel Müdürümüzü Ziyaret Ettik

Genel Müdürümüzü Ziyaret Ettik

Genel Müdürümüzü Ziyaret Ettik
04/04/2013

Değerli Üyelerimiz,

Telekomünikasyon Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu olarak 21 Mart 2013 tarihinde Şirketimiz Genel Müdürü Sayın Tahsin YILMAZ Bey makamında ziyaret edilmiştir. Ziyarete, Genel Başkanımız Sn. Mustafa AKYÜZ önderliğinde tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz eşlik etmişlerdir.

Öncelikle Derneğimiz Yönetim Kurulu’nun kendilerini tanıtmasıyla birlikte Derneğimizin kuruluşundan bu yana yüklenmiş olduğu misyon ve bu süreçteki vizyonu hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Ardından Sayın Genel Müdürümüzün sektördeki değerli tecrübeleri ve geçmişteki çalışma hayatı ile Türk Telekom A.Ş. ’yi yakından tanıyan bir isim olarak kendisini aramızda görmekten içtenlikle duyduğumuz memnuniyet dile getirilmiştir. Ayrıca kendisinin göreve başladığı günden itibaren çalışanlarımıza göstermiş olduğu samimi yakınlık, fikirlerine ve emeklerine vermiş olduğu değer ile Şirketimizde çalışan tüm mühendis arkadaşlarımızın sesi olmaya çalışan Telekomünikasyon Mühendisleri Derneği ’mizi makamında kabul ediyor olmalarından dolayı teşekkür edilmiştir.

Son olarak mühendis çalışanlarımızın beklenti, öneri ve düşünceleri aşağıdaki genel başlıklar altında kendisine iletilmiştir. Sayın Genel Müdürümüz de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek desteklerinin her zaman var olacağını söylemiştir. Genel Başkanımız Sn. Mustafa AKYÜZ tarafından, yapılan bu görüşmenin güzel ve faydalı geçtiği belirtilerek tekrar teşekkürleri sunulmuştur.

Sayın Genel Müdürümüze ziyaret esnasında iletilen; Mühendis çalışanlarımızın beklenti, öneri ve düşüncelerini içeren genel başlıklar;

  • Mühendis ücretlerinin gerek kamu gerekse özel sektör bazında yetersiz kalması ve fazla mesai çalışmalarının karşılığının olmaması.
  • Ankara ve İstanbul’da bulunan Genel Müdürlüklerimiz ile Bölge Müdürlükleri arasındaki mühendis çalışma arkadaşlarımızın belirgin ücret farklılıkları.
  • Kariyer planlamasındaki belirsizlikler, insan kaynakları politikalarının belirsizliği ve bu politikaların tam olarak anlaşılamaması sonucu oluşan güvensiz ortam. (360 değerlendirmesinin henüz ilk aşamasında etkin bir role kavuşması gibi). Ayrıca yine kariyer gelişimine yönelik eğitim olanaklarının verilememesi.
  • Şirketimizin önemi ve büyüklüğüne rağmen, yapılan araştırmalarda çalışılabilecek en gözde kurumlar arasında geride bulunması dolayısıyla bu konuda düşünülmesi gerekliliği. Örneğin; Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık işbirliğinden doğan ‘En Gözde Şirketler’ araştırması sonuçlarına göre Şirketimiz 2013 yılında çalışılabilecek en gözde kurumlar listesinde 39. Sıradadır. (Bu yıl beşincisi yapılan araştırmaya Türkiye genelinde 96 üniversiteden 10 bin 330 öğrenci katılmıştır, Turkcell 1. Sırada, Mercedes 2. Sırada yer almaktadır.)
  • Bayan mühendis çalışanlarımızın sayısının artırılması, kariyer anlamında pozitif ayrımcılıkla ek haklar sağlanarak ülkemizdeki ve dünyadaki örnekler seviyesinde bayan çalışan kazandırılması ile önlerinin açılması.
  • Vekaleten görev yürüten çalışanlarımızın asalet atamalarının yapılamaması.
  • Emekli çalışanlarımıza özel tarife uygulamalarının çıkarılması ve TT SSYV olanaklarından yararlanabilmesi.

Saygılarımızla,
Telekomünikasyon Mühendisleri Derneği

Diğer Haberler